Много хора просто забравят за какво е висшето образование. То

...
 Много хора просто забравят за какво е висшето образование. То
Коментари Харесай

Висшето образование е не заради дипломата, а заради знанието, посочва председателят на Българската асоциация на софтуерните компании

 „ Много хора просто не помнят защо е висшето обучение. То не е поради дипломата, а поради знанието. Това в никакъв случай не се е променяло и продължава да бъде годно. За да се осъществя един човек, би трябвало да знае. “

Това сподели в студиото на Euronews Bulgaria Доброслав Димитров, ръководител на Българската асоциация на софтуерните компании.

„ Висшето обучение на доктрина би трябвало да ти даде това. За страдание, не постоянно това е случая. И в действителност, от време на време хората трансформират гоненето на дипломи в самоцел, а дипломата сама по себе си не прави никаква работа “, добави той.

 
Светът се развива супер бързо и хората, без значение какво са приключили, би трябвало да са подготвени да се преквалифицират, с цел да могат да гонят тези нови благоприятни условия, които се отварят, и да се осъществят по-добре.
„ Изкуственият разсъдък няма да измести човешкия фактор. Той не е в този му стадий и на това развиване, че да замести индивида “, уверен е Димитров.

Но хората, които се възползват от ИИ, ще са толкоз пъти по-ефективни от тези, които не употребяват такива принадлежности, че ще ги изместят другите, посочи ръководителят на асоциацията на софтуерните компании.

 

Цялото изявление вижте във видеото.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР